Domů » Blog o kozmetike

Táto umelkyňa má inšpiratívny typ pre každého, kto bojuje s akné

Pozrite si blog a Instagram kanál slečny Hailey Wait, a čoskoro pochopíte, ako 17-ročná používateľka získala viac ako 80 000 fanúšikov prostredníctvom platformy sociálnych médií. Umelkyňa a fotografka, zvyčajne ukazovala krásne fotografie svojej tváre, ktoré sa podobali na jaj olejomaľby s veľkými očami a krásnou hebkou pleťou.

Pozrite sa trochu bližšie a očakávaná bábika, pastelovo sfarbená estetika uvoľní cestu niečomu inému: novšia ochota ukázať svoje fyzické „nedostatky“ a slabé stránky. Počas posledných niekoľkých mesiacov sa na fotografiách čoraz menej a menej maľovala, opúšťajúc perfektnú pokožku a nechávala jej prenikať akné a sčervenanie. Po prvom odhalení tváre bez make-upu v októbri, nasledovala pozitívna spätná väzba, ktorú očakávala Wait od nasledovníkov, ktorí našli jej inšpiratívnu otvorenosť, povzbudzovali ju, aby si ju udržala.

Prikladáme aj jednu z fotografií týnejdžerky, ktoré sa stali plnohodnotnými virálnymi fotkami. Pozrite sa sami.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

Najlepšie trendy pre nechtový dizajn pre jar 2020

Ročné obdobia sa menia, počasie sa otepľuje, ste vy ste už chorá z tej stále sa nemeniacej čiernej manikúry. Nech je to pre vás dobrý dôvod poraziť jednotvárnosť s jedným z týchto nových nechtových trendov pre jar 2016.

Nová Francúzka manikúra

Francúzska manikúra sa znovu škriabe na svetlo sveta. Najdôležitejšia je linka v hornej časti nechtu. Rozhodne by sa nemala snažiť vyzerať prirodzene! Jej farba by mala byť čo najneočakávanejšou, ako je to len možné.  Na modelke Monique Lhuillier predvádza manikérka Gina Edwards súhru laku Kelly-zelenej farby s bledým ružovým základom. Ona linku maľovala od ruky, ale ak si na to netrúfate, kúpte si nálepky na francúzku manikúru, nájdete ich v každej druhej drogérii. Sú skvelé pre vytvorenie ostrých liniek.

Osamotené bodky

Najnovším trendom vládne neuveritelná jednoduchosť. Stačí použiť štvormilimetrový štetček a naniesť na každý necht jednu malú bodku. Získate tak nezvyčajný vzhľad, ktorým určite zaujmete. V príklade na obrázku bol použitý lak vo farbe námornícka modrá.

Všetko biele

Biela farba je čím ďalej obľúbenejšia. Tento trend prichádza aj do nechtového dizajnu. Musíte uznať, že je to zvláštne osviežujúci a čistučký vzhľad.

Čisté línie

Pokiaľ ide o minimalizmus, jediná linka na bielom podklade robí obrovský rozdiel. Môžte použiť rôzne farebné kombinácie ktoré dizajn ešte oživia. Krásna by mohla byť krikľavá oranžová linka na bielom podklade. Tento typ lakovania sa pre vás hodí ak potrebujete opticky predĺžiť vaše nechty. Je to veľmi elegantné.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 4.5]

Ako dosiahnuť perfektné mačacie oči

„Bez očnej linky sa vždy cítim, ako by som nebola vo svojej koži“. Tvrdí Elma Elzovic, ktorá je známa svojimi vždy bezchybnými mačacími očami. „Tento typ líčenia nosím od dôb, kedy som bola na internáte a odvtedy som sa ho nevzdala dohromady ani na dve sekundy“.

Krok 1

Použitie koncovú časť čela ako referenčný bod, Elezovic kreslí tenkú, diagonálnu líniu smerom hore od vonkajšieho kútika oka.

Krok 2

Pokračujte späť na miesto, kde ste začala. Druhá linka by sa mala napájať do stredu línie rias, takže nechajte malú medzeru medzi dvoma linkami.

Krok 3

Teraz rovnomerne vyfarbite miesto medzi dvoma líniami. Dajte pozor, aby ste zafarbili aj pleť medzi riasami. Ak by presvitala holá koža, výsledný efekt by nebol dokonalý.

Krok 4

Teraz zopakujte rovnaký postup na vašom druhom oku. Snažte sa aby vyzerali obe oči rovnako! Potom naneste niekoľko vrstiev riasenky. Používajte riasenku ktorá vaše riasy zbytočne nezlepí a nevytvorí nevzhľadné hrudky medzi jednotlivími chĺpkami rias. Ak chcete dosiahnuť dokonalí vzhľad, nemala by ste používať umelé riasy. Použite radšej niektoré zo sér na predĺženie rias.

ak sa budete držať týchto štyroch jednoduchých krokov, dosiahnete dokonalý vzhľad mačacích očí ktoré vašu tvár ozvláštnia a zvýraznia. Prejeme pevnú ruku a veľa zdaru!

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

5 neuveriteľných inšpirácií na dokonalé pery

Prinášame vám niekoľko úžasných kreácií, ktoré môžete na vašich perách veľmi jednoducho a rýchlo dosiahnuť aj vy. Toto vás spraví naozaj neodolateľnou. Peri ktoré kričia Pobozkaj ma!

Reliéf bozku

Na peri je nanesený sýto červený rúž, ktorý je orámovaný zlatou metalickou očnou linkou. Výsledný efekt je neodolateľný. Celé to môžte zakončiť bezfarebným leskom. Tak získate skutočne luxusný vzhľad

Vytesané z mramoru

Ak chcete dosiahnuť mramorový vzhľad, naneste na peri biely rúž. Potom naneste trochu čierneho púdru na kúsok pokrčeného igelitového vrecúška. Vložte ho medzi peri a zopnite ich. Efekt zakončite jemným poklepávaním ďalšej vrstvy bieleho rúžu. Celá kreácia tak získa hlbší vzhľad.

Prechod od bledej k tmavej

K tejto kreácii budete potrebovať tri odtiene rúžov. Na spodnú peru naneste rúž telovej farby. Potom postupne nanášajte tmavší odtieň rúžu a nakoniec na vrchnú peru použite najtmavší odtieň. Všetko zakončite bezfarebným leskom. Výsledok je nádherný. Treba však podotknúť, že tomuto typu rúžovania by sa mali vyhnúť dámy s užšou spodnou perou.

Nie je jednoduché stať sa zelenou

Tento efekt bol vytvorený pomocou jemne metalickej zelenej očnej linky. Ide o veľmi výraznú a trochu bláznivú kreáciu ktorá je vhodná zvlášť pre mladšie ročníky ročníky. Ideálne na Party Hard.

Mriežka krásy

Budete potrebovať pevnú ruku, námornícky modrý rúž a zlatý sypký prášok, pomocou ktorého vytvoríte mriežku. Naozaj úžasný výsledok!

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

AKO ZLADIŤ NECHTY S MAKE-UPOM

Láskavosť od nechtovej kúzelníčky Madeline Poole.

Vy si môžete make-up zladiť s manikúrou tiež—vďaka štyrom zábavným nápadom od Madeline Poole.

Manikúra: Madeline Poole; Fotograf: Van Robinson; Vlasy a Makeup: Lizzie Arneson; Model: Jeanne Cadieu

SKÚSTE NIEČO NOVÉ

„Striedavé nechty sú po old-school lakovaní nechtov dobrou zmenou,“ vysvetľuje Poole, ktorá sa rozhodla striedať ružovú a červenú farbu. „Je to moja najobľúbenejšia kombinácia farieb a keďže ich tóny sú veľmi podobné, dajú sa rafinovane využiť.“ K doplneniu celkového vzhľadu použite dva jemne rozdielne odtiene rúžov—na každú peru jeden—výsledok bude neobyčajný.

Sally Hansen – gélový lak na nechty Pink Up, $8, walmart.com

Sally Hansen – gélový lak na nechty Rhapsody Red, $8, target.com

 

 

ZABAVTE SA PRÁZDNYM MIESTOM

„Prázdne miesta alebo nenalakované časti nechtov patria k môjmu najobľúbenejšiemu štýlu! Myslím, že prázdne miesta na nechtoch sú tak trochu viac nezbedné a menej vyčačkané,“ hovorí Poole. „Takéto nechty majú na sebe náhodne umiestnené štvorce a obdĺžniky, aby ladili s umením na očiach.“ Na takýto vzhľad potrebujete štetec na kreslenie, aby ste namaľovali čierne tvary a okraje potom očistíte malým štetcom pomocou odlakovača. Malo by to pôsobiť minimalisticky, takže to s tvarmi veľmi nepreháňajte,“ radí, „jeden či dva štvorce na nechte stačia. Ak chcete hladký lesk chrániaci dizajn nechtu, použite vrstvu zázračného gélu od Sally Hansen –Miracle Gel Top Coat.“

Sally Hansen – gélový lak na nechty Miracle Gel Top Coat, $8,target.com.

 

 

VYPUSTITE GRAFICKÚ SLZU ŠŤASTIA

„Lakovanie len spodnej časti, inak povedané ‚mesiace‚, vyzerá dobre len na krátkych, pekne lemovaných nechtoch,“ vysvetľuje Poole. Aby dosiahla takýto vzhľad nechtov, používala matný biely lesk a tenkým štetcom na kreslenie som namaľovala mesiace. „Najlepšie je, ak si pred začiatkom lakovania označíte miesto tvarov,“ tvrdí. „Malými bodkami označte stred a okraje tvaru mesiaca na mieste, kde ho chcete mať—tak bude tvar vycentrovaný a presný.“ Potom použite malý štetec na očnú linku, ktorý namočíte do odlakovača, aby ste upravili a zaostrili tvar. Pridajte vrchný náter, tým všetko zafixujete. Teraz si môžete nakresliť slzičku, aby ste ladili.

Sally Hansen gélový lak na nechty Get Mod, $8, target.com.

 

 

PLÁVAJTE S MORSKÝMI PANNAMI

„Je naozaj veľa možností lakovania nechtov, no jeden ma zvlášť zaujal. Ide o vrstvenie matných vrchných náterov cez metalické, alebo sypanie trblietok na mokré farby, aby ste získali zamatovú či kovovú textúru,“ hovorí Poole. Inšpiráciou na takýto vzhľad nechtov boli pre ňu vodné farby. „Naniesla som dve vrstvy laku a potom som ich natrela gélovým vrchným náterom od Sally Hansen (Miracle Gel Top Coat). Ten slúžil ako lepidlo na trblietky. Kým je lak ešte mokrý, posypte necht trblietavými doplnkami. Nechajte ich sušiť sa aspoň 5 minút a potom ,,pozametajte“ svoje nechty veľkým štetcom. Výsledkom sú jemne matné nechty s trblietkami, ktoré tvoria pekný pár s mačacími očami.“

Sally Hansen – gélový lak na nechty Fish Teal Braid, $7, walmart.com.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 4]

5 KOMBINÁCIÍ ŠPIRÁLY A OČNÝCH TIEŇOV, KTORÉ UĽAHODIA KAŽDEJ FARBE OČÍ

Vzdajte sa čiernej a doprajte svojim mihalniciam dávku farieb

Pohrajte sa s make-upom a využite teóriu farieb vo svoj prospech. Podarí sa vám to kombinovaním odtieňov, ktoré ladia s farbou vašich očí. Budete potrebovať zafarbenú špirálu. Pozrite si týchto päť typov zvýrazňujúcich nebesky modré či sýto hnedé oči.

 

HNEDÉ OČI: ZLATÉ TIENE A FIALOVÁ ŠPIRÁLA

Ak máte silno hnedé oči s teplým odtieňom zlatej, na zlaté tiene sa môžete spoľahnúť. Fialová je najlichotivejším odtieňom pre riasy; ak chcete veci trochu oživiť, použite ultrafialovú alebo sa pohrajte s jemnou a zemitou fialovou, akú má napríklad baklažán. Vždy používajte len špirály ktoré riasy zbytočne nezlepia do hromady a nevytvoria škaredé hrudky.

Tom Ford krémová opálová farba na oči, $45,tomford.com; Lancôme Hypnôse Top Coat Mascara, $28,lancome-usa.com

 

 

 

MODRÉ OČI: MEDENÉ TIENE A NÁMORNÍCKA ŠPIRÁLA

Naneste na viečka teplé medené tiene, čím modré oči otvoríte. Potom naneste na mihalnice špirálu, aby ste zintenzívnili vzhľad. Modré oťi s zvyčajne spájajú s blond vlasmi. Blondínky mávajú riasy o trošku nevýraznejšie ako ženy s tmavšími vlasmi. Na zvýraznenie vašich rias, skúste použiť kvalitné sérum na predĺženie rias. Môžete si tiež prečítať naše recenzie sér na predĺženie rias

Make Up For Ever Umelecké očné tiene ME728 Copper Red, $21, sephora.com; Dior Diorshow špirála Pro- Blue, $28, dior.com

 

 

ZELENÉ OČI: HNEDÉ TIENE A GAŠTANOVO-HNEDÁ ŠPIRÁLA

Hnedé tiene s jagavými trblietkami rozjasnia oči a dodajú im bohato zemitý podtón. Keďže zelená a červená sú doplnkové farby, môžete si byť istí, že každý odtieň špirály od bledočervenej po vínovú zvýraznia váš pohľad.

NARS lesklé očné tiene Galapagos, $25,narscosmetics.com; Clinique zahusťujúca špirála Bodacious Black Honey, $17, sephora.com

 

 

 

ORIEŠKOVÉ OČI: FIALOVÉ TIENE A HNEDÁ ŠPIRÁLA

Orieškové oči sa skladajú z modrej, zelenej, jantárovej a hnedej farby, takže sa dajú mnohostranne využiť. Môžete použiť ľubovoľné farby na oživenie vzhľadu, no my najradšej používame hnedú v kontraste s fialovou.

Maybelline koncentrovaná špirála Color Tattoo Crayon Lilac Lust, $7, ulta.com; Benefit špirála – They’re Real! Beyond Brown, $24,sephora.com

 

 

JANTÁROVÉ OČI: TIENE SPÁLENÁ SIENA A KOBALTOVÁ ŠPIRÁLA

Krémové terakotové tiene dodajú očiam hrejivosť, kým modrá špirála Yves Klein zvýrazní zlaté trblietky.

M.A.C. Paint Pot Rubenesque, $22,maccosmetics.com; Butter London zosilňujúca špirála – Electralash Inky Six, $15, nordstrom.com

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 4]

Chanel chce, aby ste nosili (drahé) očné kabelky

Už žiadne fó-pa!

 

Dnes ráno u Chanel poslal vedúci make-up zóny Tom Pecheux modelky Bella, Gigi, Kendall, Lindsey a ďalšie, aby sa prešli s kabelkami na svojich očiach a bolo to perfektné. Modelky sa zabávali na prešívaných očných viečkach, ktoré boli navrhnuté tak, aby vyzerali ako vytepaná koža vašej obľúbenej kabelky za 2,55.

Chanel dodáva krásu každú sezónu, no kolekcia na jeseň 2016 od Karla Lagerfelda prináša make-up, ktorý k nám prehovára na hlbšej osobnej úrovni. 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 4]